مطالب خواندني

طولاني ترين تسمه نقاله جهان

 

  • طولاني ترين سيستم نوار نقاله در جهان متعلق به صحراي غربي مراكش مي باشد كه طول اين تسمه نقاله حدودا 98 كيلومتر (61 مايل) مي باشد كه از معادن فسفات در بوكراع (Bu craa) شروع شده و تا سواحل جنوبي العيون (El-Aaiun) ادامه مي يابد.

تسمه طولانی مراکش تسمه نقاله صحرای غربی مراکش بزرگترین تسمه نقاله جهان در مراکش

سيستم نوار نقاله ديگري در فرودگاه بيـن المللي دبي وجود دارد كه جهت حمل و نقل بارو بنـه مسافران به طول 63 كيلومتر (39 مايل) سـاخته شده است، ايـن تسمه نقاله توسط سايمنز (ُSiemens) نصـب گرديده و در سال 2008 اين نوار نقاله طويل به كار گرفته شده است. اين تسمه نقاله تركيبي از تسمه هاي قديمي و طبقه اي (صفحه اي) است.

 نوار نقاله دبی تسمه طولانی فرودگاه دبی تسمه نقاله حمل بار دبی

  • معدني بنام Boddington Bauxite  در غرب استراليا كه داراي دومين نوارنقاله طولاني جهان مي باشد، اين سيستم نوار نقاله به رسميت شناخته شده است و داراي 31كيلومتر (19 مايل) طول كه متصل به تسمه نقاله اي به طول 20 كيلومتر(12.5 مـايل) مي باشد. ايـن تـسمه نـقاله هيدروكـسيد آلومـينيوم آهـن دار را از زميـن هاي خيلـي سـخت Darling Ranges به پالايشـگاه Worsley Alumina انتقال مي دهد.

دومین نوار نقاله طولانی دنیا تسمه نقاله بزرگ استرالیا تسمه نقاله حمل آلومینیوم دراسترالیا

  •  تسمه نقاله منفرد طويلي كه از مگالايا هند شروع شده و به كارخانه سيماني در بنـگلادش منتهـي مي شود ديگر تسمه نقاله طـويل بين المللي است كه به طول 17 كيلومتر مي باشد و سنگ آهك و سنگ رست (نوعي سنگ نفت زا) را به مدت 960 (تن بر ساعت) انتقال مي دهد. حدود 300 متر ازين تسمه نقاله در خاك كشور هند و حدود 500 متر آن در خاك كشور بنگـلادش مي باشد. اين سيستم نوار نقـاله توسط NILOS INDIA نصـب و به كار گرفته شده است. چرخهاي دلال و روليكهاي (غلطك) روي ريل تسمه نقاله هم به صورت عمودي و هم افقي نصب شده اند ، حامـلهاي اختصاصي براي نگـهداري تسمه نقاله طراحـي شده اند كه همواره درارتفاع حداقل 5 متر از زمين واقع شده اند تا به هنگام وزش بادهاي موسمي از ريزش مواد جلوگيري به عمل آيد.

تسمه نقاله طویل بین المللی تسمه نقاله طولانی هند و بنگلادش نوار نقاله مگالایا

استفاده از تسمه نقاله در رستورانها

 امروزه در اماکن توریستی و رستورانها بخاطر تعدد مشتریان و راحتی سرویس دهی سیستمی به کار گرفته شده است که غذاها روی ریل باریکی (تسمه نقاله)که از کنار میزهای مشتریان عبور می کند ، در حال حرکت هستند و مشتریان غذاهای مورد دلخواه را انتخاب کرده و از روی ریل بر می دارند . تسمه نقاله سوشی یکی از معروفترین تسمه نقاله های دنیاست.

      

      

      

             

      

      

 لينك به وبلاگ

شرکت GB belting بزرگترین سازنده مستقل تسمه های نقاله و تسمه های تردمیل در انگلستان میباشد. این شرکت در ژانویه 1985 به عنوان بزرگترین سازنده تسمه های نقاله در جهان شناخته شد. این شرکت بزرگ تسمه نقاله ، توسط آقای گری بیرن تاسیس شد ، او اسم شرکت خود را از حروف اولیه نامه خود انتخاب کرده است (GB belting) و در حال حاضر بیش از 70 نوع تسمه ، تسمه های نقاله ،تسمه های تردمیل و... در این شرکت تولید میشود. اما جالب است بدانید این شرکت برای صنایع معدن ، معدن و فولاد تسمه تولید و تامین نمیکند.