تسمه برزنتی

تسمه برزنتی

 معمولا تسمه برزنتی  به دو صورت متفاوت کار میکند.  این تسمه بسیار کارایی دارد ،از این نوع تسمه برای انتقال نیرو نیز استفاده می شود .   قاشقک معمولا برای حمل مواد به برزنت یا زنجیر و یا نوار نقاله با پیچ مخصوص به خود مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولا تسمه برزنتی  به دو صورت متفاوت کار میکند.

ازتسمه برزنتی برای انتقال  نیرو استفاده می شود . البته باید گفت که از تسمه  برزنتی برای حمل مواد نیز استفاده می شود.

از کاربرد های تسمه برزنتی میتوان به این موضوع اشاره کرد که در صنعت آسانسور سازی از

تسمه برزنتی استفاده می کنند. تسمه برزنتی هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی هست.

تسمه برزنتی یا نوار نقاله برزنتی  دو مدل می باشد که شامل :

 

  • تسمه برزنتی لب تخت یا برش خورد
  • تسمه برزنتی لب گرد یا فابریک

تسمه برزنتی  لب تخت یا برش خورده ، تسمه هایی میباشند که با عرض بالا در کارخانه های تسمه برزنتی و با برش مخصوص کارخانه  تولید و به بازار مصرف ارائه می شود.

تسمه برزنتی لب گرد یا فاب تسمه ای است که لبه های آن گرد می باشد.

 

تسمه برزنتی  یا الواتوری

 البته باید گفت که از تسمه  برزنتی برای حمل مواد نیز استفاده می شود.  از کاربرد های تسمه برزنتی میتوان به این موضوع اشاره کرد که در صنعت آسانسور سازی از  تسمه برزنتی استفاده می کنند. تسمه برزنتی هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی هست. تسمه برزنتی  لب تخت یا برش خورده ، تسمه هایی میباشند که با عرض بالا در کارخانه های تسمه برزنتی و با برش مخصوص کارخانه  تولید و به بازار مصرف ارائه می شود.

یکی از تسمه های پرکاربرد در صنعت تسمه ای برزنتی یا الواتوری است. این تسمه ها معمولا از لایه های برزنت و لاستیک ساخته شده اند. تعداد لایه های تسمه های برزنتی با توجه به عرض و ضخیم بودن تسمه متفاومت است.

کیفیت تسمه در صنعت های مختلف بسیار اهمیت دارد. در کل تسمه در صنعت های مختلف بسیار کاربرد دارد.

 

نوار تسمه های برزنتی در رنگ های زرد و نارنجی و سبز تولید و به بازار عرضه شده است. این تسمه ها دارای نوار رنگی باریکی در سرتاسر تسمه هستند. بیشترین کاربرد نوار تسمه های برزنتی جهت حمل مواد غذایی و یا مواد صنعتی است.

این عمل معمولا با نصب کاسه قاشقک فلزی یا پلاستیک انجام می شود. قاشقک ها دارای سایز مشخص استاندارد بوده و با بست های مخصوصی به تسمه متصل شده اند.

 

تسمه برزنتی و مشخصات فنی

 

تسمه های برزنتی دارای لب فابریک است  و در عرض های متفاوت  تولید می شود و با توجه به عرض مورد نیاز این تسمه برش زده می شود. معمولا عرض تسمه های برزنتی بر حسب اینچ است.

 تسمه های برزنتی دارای لایه رویی و زیرین  است که این لایه ها برزنتی است و لایه میانی آن  معمولا از جنس پلاستیک است.

لایه پلاستیکی تسمه های برزنتی بر خلاف نوار تسمه های پلاستیکی فقط در قسمت میانی وجود داشته و این ویژگی باعث زیاد شدن مقاومت در مقابل حرارت غیرمستقیم است.

ریک همانگونه که از نامش پیداست به صورت ابریک و برش نخورده مورد استفاده قرار می گیرد.

تسمه برزنتی از عرض 1 اینچ که همان 25 میلیمتر است می باشد.

دو مدل تسمه برزنتی هست که در ذیل به نام آنها اشاره می کنیم که عبارت است از :

  • تسمه های برزنتی برای انتقال نیرو
  • تسمه های برزنتی برای حمل مواد به صورت نوار نقاله

 

 

کارایی تسمه ها

 

تسمه ها کاربرد های زیادی در صنعت های مختلف دارند . کیفیت تسمه ها بسیار مهم است . برای انتخاب تسمه ی باکیفیت باید اول اطلاعات خوبی در مورد تسمه ها و کارایی های انها داشته باشید که بتوان با خیال راحت تسمه مورد احتیاج صنعت خود را انتخاب کنید.

تسمه ها در صنعت حمل و نقل بسیار مهم هستند ، از این رو در صنعت آسانسور سازی بسیار کاربرد دارد . آسانسور در ساخت و ساز بسیار اهمیت دارد ، از این رو در این صنعت بسیار زیاد از تسمه  استفاده می شود. در صنعت آسانسور سازی از تسمه های با کیفیت باید استفاده شود که مقاومت بسیاری داشته باشد.

 

گروه بازرگانی پیشرو صنعت

 

این گروه با پشتکار و تجربه چندین ساله و با داشتن اطلاعات کافی در زمینه صادرات و واردات انواع تسمه آمادگی همکاری با تمامی شرکت ها ی داخل و خارج از کشور می باشد.

کیفیت و کارایی تسمه ها پخش شده توسط این گروه بازرگانی به شما اطمینان لازم را برای خرید شما فراهم می کند.

گروه بازرگانی پیشرو صنعت با دادن اطلاعات کافی درمورد محصولات امکان انتخاب و تصمیم گیری را برای مشتریان گرامی فراهم می سازد.

 با مراجعه به سایت  www.tasmehps.com  اطلاعات خود را به روز کنید و با داشتن اطلاعات کافی خرید کنید.

 

آدرس دفتر مرکزی : تهران – خیابان سعدی جنوبی - بعد از بانک کارآفرین – کوچه خوانساری- کوچه یکم -پلاک 5- واحد 3

تلفن :02133961399       02133961408        فکس:02133939712

 

فروشگاه: تهران – خیابان سعدی جنوبی -بین اکباتان و امیر کبیر- کوچه نفیسی- پاساژ جوانشیر- طبقه 2- پلاک 2

 

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 02133957216                    02133957217

 

 

برچسب ها: تسمه , آپارات سردو گرم, تسمه نوار نقاله, تسمه نقاله روکش دار, تسمه مواد غذایی, تسمه لاستیکی , تسمه مواد غذایی, تسمه انتقال نیرو, تسمه گریپ, تسمه برزنتی و قاشقک, نوار نقاله, نوار نقاله آجدار, تسمه شیاری, تسمه تایمینگ, تسمه نقاله p.v.c, تسمه وی بلت, تسمه پی یو, توری نقاله , توری نقاله استیل, توری نقاله گالوانیزه, توری نقاله کبریتی, قطعات لاستیکی و تفلونی

چاپ ایمیل

تسمه نقاله

 

 

 

فـرآينـد ساخت و مـواد تشكيل دهنده تسـمه نقاله بـسته به كاربردهاي مخـتلف و متنـوع آن متـفـاوت مي باشـد.تسـمه نقـاله مي تـواند حجـم قابــل توجهـي از مــواد را در صـنايع مختلــف و در مـسـيرهاي متــنوع جابـجـا كنـد، اين صنــايع عـبارتنـداز: كشـاورزي،‌ معــادن، سـاخـت و سـاز،‌ توليدات مواد غذايي، جنگلداري و نيز همه ي كارخانه هايي كه در زمينه توليد فعاليت مي كنند از اين تسمه درفرآيند توليد خود استفاده مي كنند. با توجه به كاربردهاي مختلف اين تسمه نقاله، بازرگاني پيـشرو صنعـت طبـق نياز مـشتريان عزيز، تسمه دلخواه شما را طراحي،‌ تهيه و ارسال مينمايد. 

     مزاياي اين نوع تسمه نقاله عبارت است از :

 - كـاهـش هزينـه هـاي عملـياتي كـه با دســت انـجام مـي شود.                                                                                            

- بارگيري و تخليه باربه صورت ايمن و سريع و راحت صـورت ميگـيرد. 

- محصولات بدون هيچ آسيبي و درمسافتي طولاني جابه جا شوند.

 

 نوار نقـاله با روکش لاستیک و لایه های منـجید در ضـخامت های مخـتلف و با تعداد منـجید برحسب ضخامت و قـدرت نقاله در صـنایع معـادن از جمـله : شن و ماسه، سـیـمان، گـچ، آجر، کاشی سـازی و ... مصـرف مـی گردد. تـسمه نقـاله لاستیکی ساده بیشتر در ضـخامت 3, 5, 6, 8, 10 موجـود است که در صنايع و معادن كاربرد دارد كه از جـمله به کارخانه های گچ، سیمان، آجر پزی، شن و ماسه، آرد و ... مـی توان اشــاره نمود. نوار نقاله 3 میل 1 لـا منجـید ، تسمه نـوار نقاله 5 و 6 میـلیمتر 2 لـایه منجـید و تسـمه نقاله  8 و 10 میلـیمتر 3 لایه منجـید دارا می باشـد.  البـته نـوار نـقاله های دیـگری با ضـخامت بـالاتر و بـیـشتر به نـام کاتـر پیــلاری شنـاخته می شـود. لاسـتیـک روکـــش بـالای تـسـمه نـوار نقـاله: قـسـمتی اسـت کـه مـواد بر روی آن قـرار مـیـگیرد، بـه شـکل های صــاف، متخـلخل (گریپ) V شکل می باشـد. ضـخامت روکـش لاسـتیک پاییــن تسمه نقـاله از روکـش لایه رویه کمتـر اسـت. جنــس و ضـخامت این لایه از نـوار نقـاله بایـد مـتناسب با نـوع حـمل مـواد و شـرایط  کارکرد تـسـمه باشــد.

 

                                                           

 

 در تولید تسـمه نقـاله مـهـم ترین اصل مرغوبیت مرحله نهایی تولیـد آن می باشد. نوار نـقاله لاستیکی ضد سایش : روکــش رویـه این نـوع تسـمه نقاله  از جنــس لاستیک مـقاوم در برابر سـایش طـراحی شـده اسـت اسـتفـاده از این نـوار نـقاله ها برای حـمـل بـارهـایی که سایش و مـواد حل شونده استقـامت بالایی دارند، اسـتفاده می شـود و نيـز دربـرابر ضـربات احـتمالی اجـسـام حمـل کننــده مقـاومت دارد. یک نــوع تـسمه نقــاله در صنـایع غذایی و آرد مورد اسـتـفاده قرار می گیـرد که از ضـخامت کمتـری ولی قدرت بیـشتری برخـوردار است که به آن نوار نقاله بـالابر گفتـه می شود که معمولا با ضخامت 6 یا 7 میل می باشد ولی میـزان EP  آن EP 800 یا EP1000 می باشد. از این نوع تسمه نقـاله بـالابر با بـسـتن قاشقک جهت آسانـسوری جابجایی مـواد غـذایی از قبـیل: آرد، دانه های روغـنی و غیـره استفاده دارد. نکـته : محل ایده آل نگهـداری تـسمه نـقاله، دمای کـم، نور کـم و محـیط بـدون رطـوبت اســت. تسـمه نقاله هاي پي وي سي مقاومت خيلي بالايي در برابر اسيد و مواد شيميايي دارند. يك تسـمه نقاله كه با نخ منجيد خيلي محكم به هم بافته شده است و داراي 100 درصد پلي استر مي باشد ، از لايه لايه شدن تسمه نقاله جـلوگيري مي كند. نوار نقاله اي كه داراي نخ منجيد خيلي محكـم مي باشد، طرح نخ منجيد آن دال بر مقاومت بالاي آن در مقايسه با ديگر تسمه هاي باريـكتر پي وي سي مي باشد. نوار نـقاله هاي پي وي سي در استـحكام، رنـگ، اجزا و طرح هاي رويه متنوعي موجود هستند كه مي توانند نيازهاي متفاوت مشتريان عزيز را برآورده سازند.